Kivikatused

Sunluna on ettevõtnud erinevate suurustega kivi hooneid ning neid väärindanud. Siin on mitmeid näiteid kus tegime värskenduskuuri mis hõlmas katuse puhastust ja värvimist. Samuti pakume objektile pikaajalist garantiid ja hooldustöid.

Kivikatus on tugev ja vastupidav materjal, kuid aastast aastasse pleegitab seda päike ja mõjutab niiskuskoormus. Kivikatuse pinnakattetööde tegemiseks on hea aeg siis, kui katus on umbes 10-15 aastat vana. Selleks ajaks on kivi pind muutunud karedaks.

Ajaga tekib kivikatuse pinnale sammal, mis tekitab katusekividesse mikrolõhesid, kuhu koguneb niiskus. Talvel niiskus poorides jäätub, mis põhjustab katusekivide murenemist ning purunemist.

Kivikatuse värvimine vähendab sambla tekkimist, kuna värv katab kinni tekkinud mikrolõhed, katuse pind jääb sile ja läikiv. Sellisele pinnale ei saa ka sammal oma juuri ajada, ehk siis omanik hoiab kokku aega ja raha sambla eemaldamiselt.


${ ___('read_more_alt') }

Plekk-katusetööd

15.03.2022

Eesti linnades on alles tuhanded plekkkatused. Reeglina on need katused juba üle värvitud, kohati on tekkinud mõningane või täielik rooste. Tõenäoliselt ei ole nende pealmisel poolel alles kaitsvat tsingikihti. Õnneks on katuse roostetamise puhul võimalik seda ka taastada.

${___('read_more')}
Kõik postitused

Liitu Sunluna uudiskirjaga

Sunluna uudiskirjaga liitudes saad asjalikke nõuandeid, kuidas katust ja fassaadi hooldada nii, et see kestaks aastakümneid.

Tartu

Tähe 114, Tartu, Eesti
T: (+372) 5555 8730
E: karlmartin@sunluna.ee

Pärnu

Pärnu, Eesti
T: (+372) 5555 8730
E: karlmartin@sunluna.ee

Tallinn

Tallinn, Eesti
T: (+372) 5555 8730
E: karlmartin@sunluna.ee

Privaatsustingimused
Kasutame küpsiseid, et pakkuda teile parimat kogemust meie veebisaidil. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.