Miks hooldada katust?

Katuse hooldus on niisama tähtis kui katuse ehitusel hea ja kvaliteetse ehitaja valimine.

 Korrapärane katuse hooldus- ja puhastustöö pikendab katuse eluiga ning aitab ennetada juba eos kõikvõimalikke probleeme enne, kui need tekkida jõuavadki.

Katuse korrasolust sõltub maja eluiga

Katuse värvimine annab Sinu majale värske ilme. Töö teostamine eeldab teadmisi, vastava tehnika olemasolu ja oskust mõlemaid eeldusi teadlikult kasutada. Kindlasti on oluline valida Eesti kliimasse sobivate omadustega kvaliteetne katusevärv ja järgida värvitootja kasutusjuhendit. Katuse värvimise eeltööna puhastatakse esmalt katuse pind oksa- ja leheprahist, misjärel eemaldatakse terasharja ja kraabitsaga lahtine ja pragunenud värv- see tagab uue värvikihi pealekandmisel ühtlase ja kauakestva tulemuse.

 Ajapikku settivad katusele mustus, sool, õlid ja rasvad. Nende eemaldamiseks kantakse enne survepesu alustamist pinnale spetsiaalne pesuaine, mis tagab mustuse täieliku eemaldumise määrdunud katusepinnalt. Sellele järgneb katuse loputamine survepesuriga ning siis saab katus juba kuivada kas päikesesoojuse või tuule käes. 

Ekslikult kiputakse arvama, et üle 50-aasta vanuste majade puhul ei tule enam hooldustööd kõneallagi ja ainsaks võimaluseks on katuse välja vahetamine tervenisti. Kuid tihti ei ole see nii ja piisab täiesti professionaalsest hooldus- ja pesutööst, mille käigus saab katus uue elu ning näeb taas välja nagu uus.

Soovituslik on teostada hooldustöid iga viie aasta tagant. Korrapäraselt hooldatud asjad, kestavad kaua - selline on Sunluna rahva rahvatarkus.

Puhastatud ja õigeaegselt hooldatud katuse hüved  :

  • Hoone esinduslik välimus - Sinu maja on kodutänava pilgupüüdja, garanteeritult!
  • Katuse pikk eluiga.
  • Tulevikuprobleemide vältimine (tuvastatakse hooldustööde käigus).
  • Kindlustunne katuse seisukorra osas, hooldusjärgselt, järgmiseks viieks aastaks.

Liitu Sunluna uudiskirjaga

Sunluna uudiskirjaga liitudes saad asjalikke nõuandeid, kuidas katust ja fassaadi hooldada nii, et see kestaks aastakümneid.

Tartu

Tähe 114, Tartu, Eesti
T: (+372) 5555 8730
E: karlmartin@sunluna.ee

Pärnu

Pärnu, Eesti
T: (+372) 5555 8730
E: karlmartin@sunluna.ee

Tallinn

Tallinn, Eesti
T: (+372) 5555 8730
E: karlmartin@sunluna.ee

Privaatsustingimused
Kasutame küpsiseid, et pakkuda teile parimat kogemust meie veebisaidil. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.