Tänavakivipesu

Tänavakivi hooldamine kingib Sinu kinnisvarale esindusliku visuaalse välimuse, kuid  selle taga on ka VÄGA praktiline põhjus miks on  hooldamine määravalt tähtis.

Miks määrduvad tänavakivid?

Suurimaks põhjuseks on kõnniteid ümbritsev keskkond. Näiteks: looduse lähedus, kus kevadisel õitseperioodil kukub tänavakividele õietolmu ja taimede, puude seemneid. Sügseti langevad lehed ja lisaks pori, mis jalanõude alla jäänud. Õhus lendlev tolm ja autodest erituvad heitgaasid. 

Nii avanebki õige pea vaatepilt, kus varasemalt punast või helehalli tooni tänavakivid on värvunud tumehalli säbruliseks ja varasemalt puhaste vuugivahede asemel on hoopis vohamas sammal. Igavesti inetu vaatepilt.

Samblast hullemad veel on puude seemned, mis samuti vuugivahedes kasvama hakkavad. Puu proovib oma juuri sügavale maapinda sirutada ja nii nihkub paigast varasemalt loodi pandud tänavakivide tasapind. Pealtvaadates võib tee olla lausa laines. Kriibib silma, kuid veelgi ebamugavam on taolisel teel käia. Küll paneb kivide taha astumine koperdama, küll jäävad naiste kontsad kinni ja lapsed, kes vanema käest kinni hoides oma esimesi samme teevad - võivad kukkuda.

Niisiis, mis on lahendus?

Kuidas tänavakive hooldada ja kui tihti?

Määrdunud tänavakivide puhastamine nõuab survepesu, mille puhul uhutakse tugeva survega pinnalt mustus ja vuugivahedesse kogunenud sammal ning seemned. Esimene vau - efekt saabub ainuüksi kivi toonimuutuse märkamisest. "Oo, ma ei mäletanudki, et kivid meil varasemalt punased olid!" - kuuleme objektidel tihtilugu. 

Peale pesu on vajalik tänavakividele kanda samblatõrjevahend, mis ei lase uuesti samblal oma juuri vuugivahedesse kinnitada. Seejärel täidame liivaga vuugivahed. Ja ongi pind nagu uus. Voila!

Kui tihti tuleks tänavakive hooldada?

Eks paljuski oleneb taaskord ümbritsevast keskkonnast. Kuid igas majapidamises kergemad hooldustööd on enamasti iga-aastaselt kevade ja suve alguses, mida pererahvas saab omal käel ise ära teha. Lisaks on kasulik majaomanikul iseseisvalt jooksvalt samblatõrjet tänavakividele kanda.

Miks?

Sest vihmavesi uhub kaitsekihi ära.
Kui pind on aga muutunud selliseks nagu ülal toodud pildil, siis on vajalik juba proffessionaalse tehnika ja ainetega puhastamine, mida on soovituslik teha iga 3 aasta möödudes.

Esita päring tänavakivipesule

Email again:

Liitu Sunluna uudiskirjaga

Sunluna uudiskirjaga liitudes saad asjalikke nõuandeid, kuidas katust ja fassaadi hooldada nii, et see kestaks aastakümneid.

Tartu

Tähe 114, Tartu, Eesti
T: (+372) 5555 8730
E: karlmartin@sunluna.ee

Pärnu

Pärnu, Eesti
T: (+372) 5555 8730
E: karlmartin@sunluna.ee

Tallinn

Tallinn, Eesti
T: (+372) 5555 8730
E: karlmartin@sunluna.ee

Privaatsustingimused
Kasutame küpsiseid, et pakkuda teile parimat kogemust meie veebisaidil. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.