Värvimisest

Katuste värvimine usalda professionaalidele!

Katuste värvimine eeldab teadmisi ja vastava tehnika olemasolu. Oluline on valida õige värv ja järgida värvitootja juhendit.  Katuse värvimine algab katuse puhastamisest oksa- ja leheprahist ja katusele tekkinud samblast, peale mida eemaldatakse katuse pinnalt terasharja ja kraabitsaga lahtine ja pragunenud värv. Plekk-katuse värvimine erineb mõnevõrra kivikatuse värvimisest. Roosteplekkide leidmisel tuleb hinnata kas tekkinud rooste on võimalik täielikult eemaldada või on mõistlik osa katusest välja vahetada. Puhastusprotsessi kõige olulisem osa on kõrgsurvepesu. Pesuks kasutatakse ammoniaaki sisaldavat spetsiaalset ainet, mis eemaldab ajapikku katusele tekkinud mustuse, soolad, õlid ja rasvad. Katuse pesule järgneb katuse loputamine ja katuse kuivatamine. Roostest puhastatud kohad krunditakse kvaliteetse metallkruntvärviga ja peale seda kaetakse katus kaks korda värviga. Vana katuse ülevärvimisel tuleb esmalt kindlaks teha, millise värviga on eelnevalt katus värvitud.

Värvimisvead

Üldine värvimisviga on sobimatu värvitüübi kasutamine. Vale värv hakkab tavaliselt lahti tulema alles mitme kuu möödudes. Teine tavaline viga on see, et pinda ei puhastata korralikult, mistõttu värv hakkab lahti tulema. See ilmneb eelmisest veast kiiremini – juba mõne nädala jooksul. Värv hakkab lahti tulema enamasti vertikaalsete valtside lähedal ja korstnate kõrval, kuna neid puhastatakse ja pestakse tihti halvemini kui siledaid ja ühtlasi pindu. Halbadest värvimistingimustest tulenev viga on katuse värvimine niiskena, mida juhtub eriti põhjapoolsetel katusepindadel. Liiga kuuma katusepinna värvimine põhjustab laigulisust ning värvi halba nakkumist aluspinnaga. Samuti ei soovitata värvida tuulise ilmaga.

Küsi hinnapakkumist

Loosis osalemise tingimused

 1. Sunluna Trade OÜ (edaspidi korraldaja) “Nurgakivi katusepesukampaania” (edaspidi: kampaania) loosimises osalevad Isikud (edaspidi: osalejad), kes avaldavad selleks soovi, täites kuni 3.06.18 (k.a.) veebilehel www.sunluna.ee/nurgakivi loosis osalemise vormi.
 2. Kampaania auhind on 1 tasuta eramaja katuse värvimine. Eramaja peab asuma Eesti piires.
 3. Loosimine toimub 4.06.18. Korraldaja teavitab osalejat võidust hiljemalt 3 tööpäeva jooksul pärast loosimist e-posti või telefoni teel vastavalt andmetele, mis on sisestatud osaleja poolt loosis osalemise vormi.
 4. Võitjate nimed avaldatakse pärast loosimist ka siinsamas lehel ning Monier OÜ Facebooi lehel ning nendega võetakse ühendust nende endi poolt sisestatud kontaktandmete teel.
 5. Auhinna võitja loositakse välja juhuslikkuse põhimõttel kasutades selleks spetsiaalselt mõeldud veebipõhist tööriista.
 6. Kampaanias osaleja kinnitab korraldajale enda kohta esitatud andmete õigsust ja vastavust korraldaja poolt kampaania kohta kehtestatud reeglitele, tema soovi osaleda kampaanias ja nõustumist korraldaja poolt kampaania kohta kehtestatud kõikide tingimustega.
 7. Kampaanias osaleja poolt Kampaania tingimuste eiramise või Korraldajale enda kohta valede või ebatäpsete andmete esitamise korral, samuti muude ebaõnnestumiste korral (kampaania Korraldajal ei õnnestu võitjaga kontakti saada tema poolt edastatud kontaktandmetel jmt), mis ei ole tingitud kampaania Korraldaja süüst, ei vastuta Korraldaja Kampaanias osalejate auhinna loosimisest või auhinna kätteandmisest kõrvalejäämise eest.
 8. Juhul, kui kampaania võitja ei kontakteeru korraldajaga 14 kalendripäeva jooksul peale võiduteate saatmist, on korraldajal õigus võidu väljastamisest keelduda.
 9. Kampaania käigus loositud auhinda ei asendata võitja nõudmisel teist liiki auhinnaga ega hüvitata võitjale auhinna maksumust rahas, välja arvatud juhul, kui auhind asendatakse teise samaväärse auhinnaga Sunluna Trade OÜ otsusel.
 10. Sunluna Trade OÜ ei levita kampaania käigus kogutud andmeid kolmandatele osapooltele ja lähtub isikuandmete käsitlemisel kehtivast seadusandlusest.
 11. Kampaania võitja ei saa olla Sunluna Trade OÜ ega Monier OÜ töötaja. Juhul kui Sunluna Trade OÜ ja/ või Monier OÜ töötaja on siiski kampaanias osalemise soovi avaldanud ja tema nimi võitjana välja loositakse, korraldatakse uus loosimine.
 12. Lisainfot kampaania kohta saab aadressilt info@sunluna.ee.