Tsingitud plekk-katuse värvimine

Katuse värvimine pikendab oluliselt teie katuse eluiga ja annab sellele värske ilme

Kui peokingade viksimist võetakse täna iseenesest mõistetava tegevusena, siis katustele kantava uue värvikihi vajadusest on täna veel vähe räägitud. Värske ilme andmisest palju olulisem on aga värvi kaitseomadused.

Sagedased on juhtumid, seda eriti plekk katuste puhul, kui meie poole pöördutakse olukorras, kus parim värvimise(loe:kaitse andmise) aeg on juba möödas.  Paraku tuleb ette ka olukordi, kus värvimisega on lootusetult hiljaks jäädud, see toob kaasa planeeritust varasema katuse vahetamise, ehk oluliselt suuremad kulud.

Sunluna katuste värvimise meeskond vastab kolmele küsimusele, mida meie kümne aastase kogemuse juures kliendid reeglina küsivad:

– Mis juhtub, kui värvimine edasi lükata või üldse mitte värvida?

– Kui kaua püsib värv katusel, ehk millise intervalli tagant katuseid värvitakse?

– Kui palju maksab katuse värvimine?

 

Tsingitud plekk-katuse värvimine

Reeglina on tegu käsivalts katustega, esineb ka klassik- ning trapetsprofiili.

Tsingitud plekk-katuse osas ei saa olla küsimust, kas on vaja värvida. Tsingitud katuse peab katma värvikihiga! Värv kaitseb plekki UV kiirguse ja korrosiooni eest!

Tsingikihiga ülesanne on kaitsta metalli väliste mõjude eest. Heitgaaside, soolade ja sademete mõjul aga tsingikiht kulub, mille tagajärjel tekib varem või hiljem rooste ja augud.

Millal värvida tsingitud katust?

Paigaldades oli teie katusel 20-25 mikromi paksune tsingikiht, mille kulumise kiirus sõltub keskkonnaklassist. Näiteks mõõduka õhusaastega linnapiirkond kuulub klassi RC3, kus tsingi kadu aastas on 0,7…2,1 mikromit.

Üldjuhul soovitatakse värvida 2-6 aasta jooksul peale katuse paigaldamist. Juhul, kui soovite teada, kui palju on teie katusel alles kaitsvat tsingikihti, siis võtke meiega ühendust:

mõõdame TASUTA teie plekk katuse tsingikihi paksust!

Mõõtmiste tulemusel oskame hinnata katuse seisukorda ja seda, kuna hakkavad tekkima esimesed roostelaigud.

 Kui kaua püsib värv katusel?

 Oleme ainukesed Eestis, kes annavad oma töödele koos hoolduslepinguga 10 aastase garantii. Meie värvide toonid on sarnased matistunud tsingile. See tähendab, et olukorras, kus värv hakkab osaliselt kuluma, ei teki silma riivavaid laike. Juhul, kui värvikihi alla jäi eelmisest korrast piisavalt metalli kaitsvat tsingikihti, siis ei ole otsest vajadust katust tervenisti uuesti üle värvida hetkest, kui värv on siit-sealt kuluma hakanud. Ehk siis värvimisel tuleks arvestada umbes 15 aastast intervalli.

Palju maksab tsingitud plekk katuse värvimine?

Tsingitud plekk-katuse värvimine maksab sõltuvalt katuse suurusest, värvi valikust ja värvimise tingimustest 11-20 eur/m2. Hind sisaldab värvi, puhastusained, katusepinna survepesu ja kahe värvikihi pealekandmist. Meie värvide valikus on kahekomponentsed värvid. Hinnapakkumiste võtmisel soovitame välistada teenuse pakkujad, kes kasutavad ühekomponentseid alküüdvärve.

Planeeri oma plekk-katuse värvimine juba sellel suvel!

Küsi hinnapakkumist

Loosis osalemise tingimused

 1. Sunluna Trade OÜ (edaspidi korraldaja) “Nurgakivi katusepesukampaania” (edaspidi: kampaania) loosimises osalevad Isikud (edaspidi: osalejad), kes avaldavad selleks soovi, täites kuni 3.06.18 (k.a.) veebilehel www.sunluna.ee/nurgakivi loosis osalemise vormi.
 2. Kampaania auhind on 1 tasuta eramaja katuse värvimine. Eramaja peab asuma Eesti piires.
 3. Loosimine toimub 4.06.18. Korraldaja teavitab osalejat võidust hiljemalt 3 tööpäeva jooksul pärast loosimist e-posti või telefoni teel vastavalt andmetele, mis on sisestatud osaleja poolt loosis osalemise vormi.
 4. Võitjate nimed avaldatakse pärast loosimist ka siinsamas lehel ning Monier OÜ Facebooi lehel ning nendega võetakse ühendust nende endi poolt sisestatud kontaktandmete teel.
 5. Auhinna võitja loositakse välja juhuslikkuse põhimõttel kasutades selleks spetsiaalselt mõeldud veebipõhist tööriista.
 6. Kampaanias osaleja kinnitab korraldajale enda kohta esitatud andmete õigsust ja vastavust korraldaja poolt kampaania kohta kehtestatud reeglitele, tema soovi osaleda kampaanias ja nõustumist korraldaja poolt kampaania kohta kehtestatud kõikide tingimustega.
 7. Kampaanias osaleja poolt Kampaania tingimuste eiramise või Korraldajale enda kohta valede või ebatäpsete andmete esitamise korral, samuti muude ebaõnnestumiste korral (kampaania Korraldajal ei õnnestu võitjaga kontakti saada tema poolt edastatud kontaktandmetel jmt), mis ei ole tingitud kampaania Korraldaja süüst, ei vastuta Korraldaja Kampaanias osalejate auhinna loosimisest või auhinna kätteandmisest kõrvalejäämise eest.
 8. Juhul, kui kampaania võitja ei kontakteeru korraldajaga 14 kalendripäeva jooksul peale võiduteate saatmist, on korraldajal õigus võidu väljastamisest keelduda.
 9. Kampaania käigus loositud auhinda ei asendata võitja nõudmisel teist liiki auhinnaga ega hüvitata võitjale auhinna maksumust rahas, välja arvatud juhul, kui auhind asendatakse teise samaväärse auhinnaga Sunluna Trade OÜ otsusel.
 10. Sunluna Trade OÜ ei levita kampaania käigus kogutud andmeid kolmandatele osapooltele ja lähtub isikuandmete käsitlemisel kehtivast seadusandlusest.
 11. Kampaania võitja ei saa olla Sunluna Trade OÜ ega Monier OÜ töötaja. Juhul kui Sunluna Trade OÜ ja/ või Monier OÜ töötaja on siiski kampaanias osalemise soovi avaldanud ja tema nimi võitjana välja loositakse, korraldatakse uus loosimine.
 12. Lisainfot kampaania kohta saab aadressilt info@sunluna.ee.